Zdjęcia Google z zamkniętym folderem w chmurze. Więcej bezpieczeństwa i prywatności

utworzone przez

12.10.2023

Przeczytasz w około 3 min.

Zdjęcia Google to aplikacja do zapisywania, edytowania i organizacji zdjęć i filmów dostępnych na smartfonach. Teraz to narzędzie umożliwia przechowywanie plików Folderu zamkniętego w chmurze. Dzięki tej funkcji, nie tylko zyskujesz pewność co do trwałego zachowania poufnych treści, ale także masz możliwość dostępu do nich na innych urządzeniach. To ważna innowacja w kwestii bezpieczeństwa i wygody użytkowników, pozwalając im cieszyć się prywatnością bez obawy o utratę ważnych fotografii i filmów.

Zdjęcia Google – to naprawdę irytowało użytkowników!

Do tej pory aplikacja Zdjęcia Google umożliwiała przechowywanie najbardziej prywatnych materiałów w specjalnym schowku o nazwie Folder zamknięty. Jest on zabezpieczony hasłem, a dostęp do niego jest możliwy tylko po autoryzowanym zezwoleniu.

Przeczytaj na blogu: Jaki smartfon do super zdjęć i wideo? Zobacz ranking 2023

Co istotne, zawartość tego folderu nie pojawia się w albumach, wspomnieniach, wynikach wyszukiwania ani w innych aplikacjach, co zapewnia dodatkową ochronę. Jednak istnieje pewne wyzwanie związane z lokalnym przechowywaniem tych poufnych treści na urządzeniu.

W przypadku utraty lub uszkodzenia smartfona, ryzykujesz utratę tych cennych danych. Na nic zdaje się nawet wcześniejsze ich skopiowanie, ponieważ transfer plików z jednego urządzenia na drugie nie powoduje przeniesienia zawartości folderu zamkniętego. Szczególnie ten ostatni fakt wywoływał frustrację użytkowników.

Zdjęcia Google – prywatny folder trafia do chmury

Dlatego, aby temu zaradzić, Google wprowadził innowacyjne rozwiązanie – możliwość tworzenia kopii zapasowych Folderu zamkniętego w chmurze. Dzięki temu masz dostęp do poufnych zdjęć na innych urządzeniach, zachowując pełną kontrolę nad prywatnością.

Przeczytaj na blogu:

Ranking ofert na kartę. Zobacz, gdzie dostaniesz masę Internetu!

Smartfon na wynajem czy na raty?

Należy jednak pamiętać, że nowa opcja nie jest domyślnie aktywowana. Jeśli czujesz się pewniej wiedząc, że znajdujące się w folderze prywatnym zdjęcia są przechowywane wyłącznie na jednym smartfonie, nie musisz podejmować żadnych dodatkowych działań. Jeśli jednak chcesz skorzystać z nowej funkcji, trzeba ją aktywować w ustawieniach aplikacji, włączając tworzenie kopii zapasowych w Zdjęciach Google.

Jak skonfigurować folder zamknięty i przenieść zdjęcia i filmy?

Tworzenie Folderu zamkniętego oraz kopii zapasowych jest możliwe zarówno w środowisku Android, jak i iOS. W jaki sposób można tego dokonać? Wykonaj następujące kroki:

 1. Najpierw otwórz aplikację Zdjęcia Google.
 2. Kliknij „Biblioteka”, a następnie „Narzędzia”, a potem „Folder zamknięty”.
 3. Kliknij „Skonfiguruj Folder zamknięty”.
 4. Postępuj zgodnie ze wskazówkami, które pojawiają się na ekranie smartfona. Jeśli Twój folder jest pusty, zobaczysz komunikat o treści „Niczego tu jeszcze nie ma”.
 5. Jeśli na telefonie nie masz skonfigurowanej blokady ekranu, konieczne będzie jej dodanie.

Przeczytaj na blogu: Android – system operacyjny na urządzenia mobilne i nie tylko od Google

Jeśli chcesz mieć zwiększyć bezpieczeństwo i dostęp do poufnych treści, należy również skonfigurować automatyczne tworzenie kopii zapasowych Folderu zamkniętego. Jak to zrobić?

 1. Na smartfonie otwórz aplikację Zdjęcia Google.
 2. Zaloguj się na swoje konto Google.
 3. W prawym górnym rogu kliknij swoje zdjęcie profilowe lub inicjał.
 4. Kliknij „Ustawienia zdjęć”, a potem „Kopia zapasowa”, a następnie „Utwórz kopię zapasową Folderu zamkniętego”.
 5. Otwórz Folder zamknięty.
 6. Gdy pojawi się odpowiedni komunikat, użyj blokady ekranu urządzenia.
 7. Włącz opcję „Utwórz kopię zapasową Folderu zamkniętego”.

Pamiętaj, że nieaktywowanie kopii zapasowej Folderu zamkniętego może skutkować utratą treści w przypadku zgubienia, kradzieży lub uszkodzenia urządzenia. Dlatego warto to rozważyć, aby zachować bezpieczeństwo swoich prywatnych zdjęć i filmów.

Przeczytaj na blogu: iOS vs Android – jakie są najważniejsze różnice?

Aby przenieść pliki do folderu prywatnego otwórz aplikację Zdjęcia Google i wybierz zdjęcia i filmy, które chcesz umieścić w Folderze. Następnie w prawym górnym rogu, kliknij opcję „Więcej”, a następnie wybierz „Przenieś do folderu zamkniętego”. Na końcu kliknij „Przenieś”.

Gdy przenosisz zdjęcia i filmy do Folderu zamkniętego, zwróć uwagę, że pewne powiązane elementy nie zostaną przeniesione. Dotyczy to kopii, edytowanych wersji oraz udostępnionych zdjęć i filmów zapisanych przez inne osoby. Należy również pamiętać, że jeśli chcesz przenieść zdjęcia i filmy z kosza do Folderu zamkniętego, musisz najpierw przywrócić je z kosza.

PODZIEL SIĘ:

DO Poczytania       

DO Poczytania

więcej artykułów