Wyszukiwanie obrazem na telefonie z Android i iPhone w Google

utworzone przez

10.08.2023

Przeczytasz w około 3 min.

Wyszukiwanie obrazem na Androidzie lub w smartfonach iPhone to rozwiązanie, które przydaje się w wielu codziennych sytuacjach. Jak działa wyszukiwanie zdjęć w Google Grafika? Jak używać tej funkcji w telefonie? W artykule znajdziesz wskazówki i instrukcję krok po kroku!

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat konkretnego zdjęcia albo przedmiotu, który przedstawia? Sprawdzić, jaką roślinę masz w ogrodzie albo jaki ptak przyleciał na Twoje okno? A może znaleźć autora fotografii albo dowiedzieć się, czy nikt nie korzysta bez pozwolenia z Twoich zdjęć? W każdej z tych sytuacji pomoże wyszukiwanie obrazem na telefonie.

Przeczytaj na blogu: iOS vs Android – jakie są najważniejsze różnice?

Jak działa wyszukiwanie obrazem w Google Grafika

Google Grafika to bezpłatna usługa, którą Google oferuje na wszystkie nośniki – od smartfonów po laptopy i komputery stacjonarne. Umożliwia ona użytkownikom wyszukiwanie i przeglądanie zdjęć i grafik z zasobów internetu.

Trudno dziś wyobrazić sobie współczesny internet bez wyszukiwarki obrazów Google. Można w niej znaleźć obrazy po tematyce, kolorystyce, haśle kluczowym czy rozmiarach. Można przeglądać obrazy podobne do tych, które już znaleźliśmy, a nawet edytować grafiki na swoje potrzeby.

Zobacz telefony iPhone na wynajem w PHOX

Zobacz telefony Samsung na wynajem w PHOX

Narzędzie od Google ma też inną fantastyczną opcję. Wyszukiwanie obrazem w Google Grafika jest niezastąpione, gdy masz zdjęcie, ale nie wiesz, kto je zrobił. Łatwo znajdziesz też w taki sposób informacje, co przedstawia grafika oraz fotki podobne wizualnie do tej, którą wrzucasz na wzór. Przyda Ci się to, gdy chcesz kupić ubranie ze zdjęcia albo znaleźć kanapę, którą wypatrzyłeś/aś na Instagramie, ale nie wiesz, skąd ją zamówić.

Jak korzystać z funkcji „szukanie obrazem” w Google Grafika? Oto krótka instrukcja.

 1. Wejdź na stronę wyszukiwarki Google, tej ogólnej (na google.pl) lub klikając w opcję Grafika.
 2. Po prawej stronie paska wyszukiwarki (czyli miejsca, gdzie wpisujesz zapytania) znajdziesz ikonkę aparatu. To narzędzie Wyszukiwanie obrazem.
 3. Po kliknięciu możesz przesłać plik z dowolnego miejsca na Twoim urządzeniu, przeciągnąć obraz lub podać do niego link.
 4. Google Grafika odnajdzie źródło zdjęcia w sieci i poda do niego link, pokaże też zbliżone wizualnie fotki oraz strony zawierając ten lub podobne obrazy.

Jak szukać obrazem na telefonie?

Wyszukiwanie zdjęć w telefonie za pomocą programu Google Grafika działa podobnie jak w przypadku wyszukiwarki obrazów na innym urządzeniu. Wchodzisz w wyszukiwarkę Google, znajdujesz opcję Wyszukiwanie obrazem i przeciągasz lub dodajesz tam zdjęcie z dowolnego miejsca.

Google Grafika na telefonie ma jednak dwie ciekawe i bardzo przydatne funkcje. Pierwsza z nich to możliwość wyszukania takich samych lub podobnych obrazów przy pomocy zdjęć z Twojej galerii zdjęć. Możesz więc zrobić sobie zrzut zdjęcia albo znaleźć w sieci krzesło, lampkę czy każdy inny przedmiot, którego zdjęcia właśnie zrobiłeś/aś.

Jeszcze prostsza opcja to Obiektyw Google, który błyskawicznie wyszuka w internecie przedmiot, na który nakierujesz migawkę Twojego telefonu, nawet bez robienia zdjęcia. Jak to działa?

 1. Wejdź do wyszukiwarki Google i kliknij opcję Wyszukiwanie obrazem.
 2. Pozwól aplikacji na dostęp do Twojego telefonu i Twojej galerii zdjęć.
 3. Nakieruj telefonem na obraz (np. ładny kubek Twojej koleżanki albo buty kolegi).
 4. Naciśnij przycisk migawki, aby wyszukać. Tadam! Google błyskawicznie znajduje strony, na których kupisz dokładnie taki sam kubek albo buty.

Wyszukiwanie obrazem na Androidzie i iOS

Przeczytaj na blogu:

iPhone 13 czy iPhone 14 – który model skradnie Twoje serce?

Wszystko, co musisz wiedzieć o systemie iOS od Apple

Jak wyszukiwać obrazem w iPhone? Jeśli masz system iOS 15 lub nowszy, dostępna jest opcja Wyszukiwanie wizualne. Działa ona tak jak Google Grafika.

 1. Wybierz zdjęcie, dotknij je i przytrzymaj.
 2. Stuknij przycisk Informacje lub Sprawdź w menu w wyszukiwarce Safari.
 3. Stuknij ikonkę, np. łapy lub rośliny.
 4. Funkcja Wyszukiwanie wizualne poda Ci wyniki z internetu.

Na iPhonie i na telefonach z Androidem możesz też posłużyć się Google Grafiką i aplikacją Google Chrome.

 1. Otwórz aplikację Zdjęcia.
 2. Przejdź do zdjęcia, które chcesz wyszukać i naciśnij ikonkę udostępniania.
 3. Wybierz opcję Kopiuj zdjęcie.
 4. Otwórz aplikację przeglądarki Chrome i przytrzymaj pasek URL.
 5. Wybierz opcję Wyszukaj skopiowany obraz.

Gotowy/a do wyszukiwania obrazem na telefonie? Mamy nadzieję, że nasze wskazówki Ci pomogą!

PODZIEL SIĘ:

DO Poczytania       

DO Poczytania

więcej artykułów