Samsung Galaxy Flip i Fold 5 – nowa odsłona

utworzone przez

13.09.2023

Przeczytasz w około 4 min.

Samsung oficjalnie przedstawił swoje najnowsze smartfony: Samsung Galaxy Z Flip 5 oraz Galaxy Z Fold 5. Dzięki PHOX wynajem tych kultowych telefonów jest dostępny dla każdego użytkownika. Oba modele oferują innowacyjne funkcje i udoskonalenia w porównaniu do swoich poprzedników, zarówno jeśli chodzi o design, wydajność, jak i użytkowanie. Poniżej opisujmy, czym się różnią od wcześniejszych wersji Galaxy Z Flip oraz Galaxy Z Fold.

Ulepszone składanie

Składany na płasko format to bez wątpienia ewolucja w dziedzinie telefonów. Teraz oba modele Samsung Galaxy można idealnie rozłożyć lub złożyć bez widocznych nawet najmniejszych szpar pomiędzy częściami. To zasługa przede wszystkim zmodyfikowanego i bardziej elastycznego zawiasu Flex, co przyczyniło się również do zmniejszenia grubości urządzeń.

Samsung Galaxy Z Flip 5 wprowadza pewne ciekawe nowości. Należy zwrócić uwagę na eksperymenty projektowe, jakie podjął producent. Poszukiwanie własnej estetyki zaowocowało wypracowaniem unikatowego stylu. Uwagę zwraca na przykład zewnętrzny ekran Galaxy Z Flip 5, który urósł do 3,4 cala w porównaniu z poprzednią wersją. Wyświetlacz umożliwia obsługę wielu widżetów, odpowiadanie na wiadomości oraz uruchamianie wybranych aplikacji, w tym YouTube, Google Maps czy Netflix.

Sprawdź najnowsze telefony Samsung na wynajem

Samsung Galaxy Z Fold 5, podobnie jak Galaxy Z Flip 5, można złożyć w taki sposób, aby obie połówki były idealnie równoległe do siebie. To ułatwia korzystanie z urządzenia w różnych trybach i sytuacjach. Nowy Galaxy Z Fold posiada główny ekran Infinity Flex Dynamic AMOLED 2X o przekątnej 7,6 cala, rozdzielczości 2176 x 1812 pikseli i adaptacyjnym odświeżaniu 1-120 Hz. To ulepszony ekran w porównaniu do poprzednika, który może zapewnić bardziej płynne i dokładne wyświetlanie treści.

Co się jeszcze zmieniło Samsung Galaxy Z Flip 5?

Samsung Galaxy Z Flip 5 oferuje wiele nowości i ulepszeń w porównaniu do swojego poprzednika.  Dzięki zastosowaniu procesora Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 f, Galaxy Z Flip 5 zapewnia wyższą wydajność i lepszą kulturę pracy. Dlatego możesz oczekiwać płynniejszego działania aplikacji i lepszej responsywności urządzenia.

Ponadto Samsung Flip 5 posiada główny wyświetlacz Infinity Flex Dynamic AMOLED o przekątnej 6,7 cala i wysokiej rozdzielczości 2640×1080 pikseli. Odświeżanie adaptacyjne w zakresie 1-120 Hz pozwala dostosować wyświetlaną treść do aktualnych potrzeb, co zwiększa komfort użytkowania. Zewnętrzny wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 3,4 cala pozwala na obsługę różnych funkcji bez konieczności otwierania telefonu.

Wynajmij telefon Samsung Galaxy Z Flip5 Gray 256GB

Dzięki zastosowaniu składanego mechanizmu i zmniejszeniu grubości do 15,1 mm (w porównaniu do 17,1 mm w poprzedniku), Galaxy Z Flip 5 jest bardziej kompaktowy i poręczny. Wykonanie z aluminium oraz zastosowanie wytrzymałego Gorilla Glass Victus 2 i Gorilla Glass 3 zapewnia ochronę przed uszkodzeniami.

Telefon wyposażony jest w aparat główny 12 Mpix f/1.8 OIS, który pozwala na robienie wyraźnych i ostro zdefiniowanych zdjęć, oraz ultraszerokokątny aparat 12 Mpix f/2.2 o kącie widzenia 123 stopnie, który pozwala na uwiecznianie szerszych kadrowanych obrazów. Dodatkowo przednia jednostka 12 Mpix f/2.2 umożliwia robienie wysokiej jakości selfie.

Pomimo niewielkich wymiarów i cieńszej konstrukcji, Galaxy Z Flip 5 zachowuje akumulator o pojemności 3700 mAh, co powinno zapewnić odpowiedni czas pracy na jednym ładowaniu. Jednocześnie Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy oraz dobra kultura pracy procesora mogą pomóc w zarządzaniu energią i przedłużeniu czasu użytkowania. Telefon nadal obsługuje ładowanie o mocy 25 W, co pozwala na szybkie doładowanie urządzenia.

Co oferuje Samsung Galaxy Z Fold 5

Także Galaxy Z Fold 5 przynosi wiele zmian i ulepszeń w porównaniu do poprzednich wersji. Składanie na płasko  sprawia, że urządzenie jest cieńsze i bardziej poręczne. To pozwoliło na stworzenie bardziej kompaktowego projektu. Samsung Galaxy Z Fold 5 posiada dwa wyświetlacze. Główny ekran Infinity Flex Dynamic AMOLED 2X ma przekątną 7,6 cala i rozdzielczość 2176 x 1812 pikseli, z adaptacyjnym odświeżaniem 1-120 Hz. Wyświetlacz zewnętrzny Dynamic AMOLED 2X ma przekątną 6,2 cala, rozdzielczość 2316 x 904 pikseli i odświeżanie 48-120 Hz.

Galaxy Z Fold 5 ma wbudowany zaawansowany układ aparatów, w tym główny aparat 50 Mpix f/1.8 OIS, ultraszerokokątny aparat 12 Mpix f/2.2, oraz teleobiektyw 10 Mpix f/2.4 OIS. Aparat pod wyświetlaczem 4 Mpix f/1.8 umożliwia robienie zdjęć i wideo w trybie selfie.

Samsung Galaxy Z Fold5 Black 256GB

Wynajmij telefon Samsung Galaxy Z Fold5 Black 256GB

Dodatkowo pasek zadań został tak zaktualizowany, aby pomieścić więcej aplikacji i ułatwić dostęp do ostatnio otwartych. Ukrywanie apek w wyskakujących oknach stało się bardziej intuicyjne, a uruchamianie programw w wielu oknach jest teraz bardziej płynne.

Galaxy Z Fold 5 jest wyposażony w nowszy procesor Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, co zapewnia wyższą wydajność. Akumulator o pojemności 4400 mAh w połączeniu z nowszym procesorem może zapewnić dłuższy czas pracy urządzenia.

Atrakcyjny wynajem telefonów

Ceny smartfonów są adekwatne do jakości. Za ponad 5 tys. złotych możesz mieć Galaxy Z Flip 5 w wersji 256 GB. Natomiast bardziej zaawansowany Fold 5 z pamięcią 256 GB kosztuje ponad 8 tys. zł. Jeśli jednak nie chcesz mieć na własność urządzeń, możesz skorzystać z oferty wynajmu w PHOX. To doskonała okazja, aby doświadczyć nowoczesnej technologii w niskich ratach i bez żadnych stałych zobowiązań.

PODZIEL SIĘ:

DO Poczytania       

DO Poczytania

więcej artykułów