Operatorzy tracą klientów. Gdzie najchętniej Polacy przenoszą numer telefonu?

utworzone przez

16.11.2023

Przeczytasz w około 3 min.

Zgodnie z najnowszymi raportami przenoszenia numerów UKE, w drugim kwartale 2023 roku przeniesiono ponad 350 tysięcy numerów w polskich sieciach mobilnych, a w sieciach stacjonarnych przeszło 50 tysięcy. W trzecim kwartale liczby te wzrosły do 375 tysięcy w sieciach mobilnych i ponad 52 tysiące w sieciach stacjonarnych. Który operator stracił najwięcej klientów, a który ich zyskał?

Od tego operatora odeszło najwięcej klientów

Z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) za II kwartał 2023 roku wynika, że spośród czterech największych operatorów w naszym kraju dwóch znalazło się na ujemnym bilansie. Na skutek przenoszenia numerów w II kwartale 2023 roku na pierwszym miejscu znalazł się Play P4, gdzie jakieś 110 tysięcy użytkowników przeniosło swój numer do tego operatora. Choć w tym samym czasie Play P4 stracił około 80 tysięcy klientów, to bilans wyszedł na plusie i wyniósł 30 998 nowych użytkowników.

Przeczytaj na blogu: Jak przenieść numer telefonu do innego operatora?

Na drugim miejscu znalazł się Orange Polska, który zakończył drugi kwartał z ujemnym bilansem na poziomie -8615 numerów. Niemniej odnotowano około 75 tysięcy przeniesień do Orange Polska, natomiast 84 tysiące odeszło od operatora.

Sprawdź najnowsze telefony na wynajem w PHOX

Trzecie miejsce zajął T-Mobile z wynikiem bilansu 4737 numerów na plus, a na czwartym Plus (Polkomtel) z bilansem na poziomie -53 tysiące numerów i jednocześnie największą stratą użytkowników. W tym okresie, wśród operatorów wirtualnych i osobnych markach czterech największych operatorów, odnotowano pewien ruch, ale mniejszy niż w poprzednich okresach. Najwięcej użytkowników w liczbie 7570 pozyskała spółka Tide Software z marką Tide Mobile.

Na plusie wypadły też marki: Premium Mobile – 5695 przeniesionych numerów, Mobile Vikings – 4785 przeniesionych numerów, Vectra – 4549 przeniesionych numerów, Netia – 3878 przeniesionych numerów, INEA – 1073 przeniesionych numerów oraz Otvarta – 916 przeniesionych numerów. Sieć Fonia, która chciała przyciągnąć nowych użytkowników poprzez darmowe usługi za reklamy, pozyskała w tym czasie jedynie 209 nowych użytkowników.

Gdzie najchętniej Polacy przenoszą numer?

II kwartał 2023 roku przyniósł przeniesienia numerów w ilości ponad 350 tysięcy, podczas gdy w III kwartale przeniesień tych było jeszcze więcej, bo aż 375 tysięcy, jak wynika z najnowszego raportu UKE. Z raportu wynika, że Polacy najchętniej przenoszą numery do Play. W III kwartale Play P4 ponownie zajął pierwsze miejsce w zestawieniu, gdyż zyskał aż 42 748 użytkowników (stracił 85,8 tysięcy numerów, ale zyskał aż 128,6 tysięcy nowych numerów), co jest jeszcze lepszym wynikiem niż w II kwartale. Widać więc tendencję zwyżkową.

Przeczytaj na blogu: Ranking ofert na kartę. Zobacz, gdzie dostaniesz masę Internetu!

Drugim operatorem najchętniej wybieranym przez Polaków jest T-Mobile. W III kwartale zyskał dodatni bilans na poziomie 4 703 nowych numerów (stracił 66,3 tysiące numerów, a zyskał ponad 72 tysięcy numerów).

Dla porównania, Orange Polska znów ma ujemny bilans 6 330 użytkowników (zyskał 82,5 tysięcy numerów i stracił aż 88,8 tysięcy numerów), a na ostatnim miejscu wciąż znajduje się Plus (Polkomtel) –z bilansem -60 571 numerów.

Ten operator stracił najwięcej

Analizując dostępne dane dotyczące przenoszenia numerów, na ten moment można powiedzieć, że najwięcej numerów komórkowych, jak i stacjonarnych stracił Polkomtel, operator należący do sieci Plus. Jeśli chodzi o numery komórkowe, straty wynoszą 60,5 tysiąca użytkowników, a numery stacjonarne – 7,7 tysiąca.

PHOX ma ofertę na kartę z minimum formalności

Powodem, dla którego tak wiele osób decyduje się na przeniesienie numeru do innego operatora, jest atrakcyjniejsza oferta, zarówno pod względem cen, jak i ilością formalności. PHOX to firma oferująca możliwość przeniesienia numeru i przejście na ofertę na kartę z minimum formalności. To oferta idealna dla osób lubiących proste i jasne zasady, ciekawe promocje i niskie ceny.

Sprawdź najnowsze telefony na wynajem w PHOX

W pakiecie z telefonem od PHOX zyskasz jeszcze więcej:

  • nielimitowane rozmowy, SMS i MMS,
  • Internet 5G w standardzie oraz super roaming w UE,
  • możliwość przeniesienia numeru lub otrzymania nowego numeru,
  • stała opłata pobierana co miesiąc z karty,
  • możliwość rozwiązania umowy w dowolnym momencie.
PODZIEL SIĘ:

DO Poczytania       

DO Poczytania

więcej artykułów