Jak zarejestrować numer na kartę SIM?

utworzone przez

26.07.2023

Przeczytasz w około 4 min.

Od 2016 roku każdą kartę SIM trzeba zarejestrować. Można to na szczęście zrobić łatwo i szybko w wielu różnych miejscach – nie tylko w salonie operatora, ale także na poczcie czy w sklepie oraz online. Jak zarejestrować kartę SIM? Przygotowaliśmy krótki poradnik aktywacji karty Sim w Plusie, Orange, Play i T-Mobile.

Dlaczego rejestrowanie numeru w Plusie czy każdej innej sieci jest obowiązkowe? Ustawa, która wprowadziła ten nakaz, dotyczyła zwiększenia bezpieczeństwa i wdrożenie szybkich działań, które miały pomóc w walce z zagrożeniami terrorystycznymi.

Jeśli więc planujesz zakup karty SIM, której chcesz używać w systemie pre-paid (bez abonamentu), pamiętaj, że jej rejestracja to Twój obowiązek. Bez rejestracji nie będziesz też mógł/mogła korzystać z żadnych usług operatora GSM.

Gdzie można zarejestrować kartę SIM?

Rejestracja numeru w Play, Plusie, Orange czy u każdego innego operatora nie musi odbywać się osobiście w salonie.

Do dyspozycji masz takie możliwość jak urząd pocztowy, niektóre stacje paliw jak BP czy Orlen, sklepy jak Żabka lub Freshmarket, saloniki prasowe jak Inmedio oraz duże sklepy z RTV i AGD – takie jak Euro AGD, Media Expert, Media Markt, Neonet czy Saturn.

Ostatnia, bardzo popularna, opcja to rejestracja karty SIM przez Internet. Poniżej znajdziesz wskazówki, w jaki sposób zarejestrować numer w każdym z tych miejsc.

Rejestracja numeru Orange, Play, Plus, T-Mobile w salonie operatora

Wizyta w salonie to prosty i jeden z najczęściej wybieranych sposobów na rejestrację karty SIM. Plus i inni operatorzy zachęcają do aktywacji i zarejestrowania karty już w momencie zakupu startera w sklepie. Dzięki temu nie musisz się martwić późniejszą aktywacją, a pracownik salonu wszystko zrobi za Ciebie.

Przeczytaj na blogu: Jak przenieść numer telefonu do innego operatora?

Zarejestruj numer Plus, Play, Orange i innych operatorów na poczcie

Rejestrację karty SIM z Play, Plus, Orange, T-Mobile, Virgin, wRodzinie i LycaMobile możesz zrobić także w dowolnej placówce pocztowej. Takie usługi świadczy prawie 5000 urzędów pocztowych w Polsce. Nie każdy wie, że zarejestrować kartę pre-paid może także listonosz, który odwiedza Cię w domu – wystarczy, że ma służący do tego tablet.

Jak zarejestrować kartę na poczcie? Wystarczy Ci do tego dowód osobisty oraz zakupiona karta SIM.

Przeczytaj na blogu: Ranking ofert na kartę. Zobacz, gdzie dostaniesz masę Internetu!

Jak zarejestrować kartę SIM T-Mobile i innych operatorów na stacji paliw?

Analogicznie do placówek pocztowych usługę rejestracji kart pre-paid świadczy w Polsce wiele stacji paliwowych. Aktywacja jest możliwa m.in. na stacjach BP, Shell czy Orlen. Możesz tam na miejscu zarejestrować kartę kupioną na stacji. Potrzebujesz do tego dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości. Przez cały proces rejestracji karty przeprowadzi Cię pracownik stacji paliw.

Orange, Play, T-Mobile – rejestracja w sklepie

Bardzo wygodną opcją jest możliwość zarejestrowania karty SIM w sklepie, w którym kupujesz starter. Może to być sklep typu Żabka czy Freshmarket albo duży salon z elektroniką. Tę usługę świadczą też saloniki prasowe Relay, Inmedio i Kolporter.

Przy rejestracji karty SIM w jednym z tych miejsc będzie potrzebny dowód osobisty lub inny dokument tożsamości. Musisz podać numer rejestrowanego telefonu lub karty SIM, imię i nazwisko oraz numer PESEL.

Jak zarejestrować kartę SIM przez Internet?

Wynajmij telefon i wybierz super plan od PHOX

Jeśli chcesz przeprowadzić rejestrację numeru SIM bez wychodzenia z domu, możesz to zrobić za pośrednictwem każdego z dużych operatorów. Wygodnie, szybko i online – jak zarejestrować numer przez Internet?

Rejestracja numeru w Plus

Jak zarejestrować numer w Plusie? W sieci Plus rejestracja karty SIM odbywa się na jeden z trzech różnych sposobów. Wszystkie znajdziesz też opisane na stronie Plus.pl w zakładce Rejestracja.

 • Kartę możesz zarejestrować osobiście w salonie Plusa lub w jednym z punktów partnerskich: Żabka, Kolporter, Freshmarket, Poczta Polska, 1 Minute i wielu innych. Będzie Ci potrzebny dowód osobisty lub paszport i numer karty SIM.
 • Jeśli masz abonament, MIX lub zarejestrowany numer na kartę w Plusie, możesz przeprowadzić szybką rejestrację numeru Plus SMS-em. Z telefonu abonamentowego lub innego zarejestrowanego w Plusie wyślij bezpłatnego SMS-a pod numer 80106. Treść SMS: ZAREJESTRUJ X Y. X to numer telefonu na kartę, a Y to numer karty SIM, który znajdziesz na starterze.
 • Zarejestruj kartę Plus za pośrednictwem bankowości internetowej Millenium: zaloguj się do konta online, wejdź w zakładkę „bankowość mobilna”, wybierz opcję „zarejestruj numer na kartę”, podaj numer karty SIM i numer telefonu oraz potwierdź rejestrację karty.

Rejestracja numeru w Play

Jak zarejestrować numer w Play? Aktywacja karty SIM Play jest możliwa na kilka różnych sposobów.

 • W salonie Play lub w jednym z punktów partnerskich (lista punktów identyczna jak w przypadku Plus i innych sieci). Na miejscu będzie Ci potrzebny dowód tożsamości i telefon z kartą SIM, którą chcesz zarejestrować.
 • Karta SIM Play – rejestracja u listonosza: podaj listonoszowi numer telefonu i karty SIM lub numer PUK karty, którą chcesz zgłosić. Następnie pokaż mu dowód osobisty, aby mógł zweryfikować Twoje dane.
 • Rejestracja karty Play przez bankowość internetową banku Millenium: zaloguj się do swojego konta, wejdź w zakładkę „bankowość mobilna”, a następnie wybierz opcję „Zarejestruj numer na kartę”. Podaj numer karty i numer telefonu oraz zatwierdź proces rejestracji w aplikacji.
 • Aktywacja startera Play przez SMS: możliwa, jeśli jesteś klientem Play i chcesz zarejestrować kolejną kartę. Wyślij darmową wiadomość pod numer 676. W treści wpisz: ZAREJESTRUJ, numer telefonu, który rejestrujesz, oraz kod PUK.
 • Aktywacja startera Play online: wejdź na stronę play.pl i wypełnij formularz rejestracyjny online. Rejestracja jest możliwa tylko jeśli jesteś już klientem Play.

Rejestracja numeru w Orange

Jak zarejestrować numer w Orange? Rejestracja karty SIM Orange wygląda podobnie jak w przypadku pozostałych operatorów sieci. Masz do wyboru kilka różnych możliwości.

 • Szybka rejestracja karty SIM SMS-em: z numeru, który rejestrujesz, wyślij bezpłatnego SMS-a pod 80280. W treści musisz wpisać numer telefonu osoby, która ma w Orange umowę lub zarejestrowała już telefon na kartę. Wskazana osoba otrzyma SMS z prośbą o zgodę na rejestrację. Jeśli odpisze SMS-em o treści TAK, oboje otrzymacie SMS z potwierdzeniem rejestracji. Pamiętaj, że w ten sposób nie zarejestrujesz numeru na firmę, tylko na osobę indywidualną.
 • Mój Orange: rejestracja karty SIM Orange przez Internet, możliwa za pośrednictwem banku ING (Blue Media) i Millenium. Wypełnij formularz rejestracyjny (znajdziesz go na stronie Orange.pl), zaloguj się do systemu transakcyjnego banku, wybierz zakładkę „Bankowość mobilna” oraz „zarejestruj numer na kartę”. Podaj numer telefonu i numer karty SIM. Potwierdź rejestrację.
 • Rejestracja w salonie Orange lub w punktach partnerskich, podobnie jak w przypadku innych operatorów.
 • Rejestracja u listonosza – podobnie jak w przypadku innych operatorów.

Rejestracja numeru w T-mobile

Aktywacja karty SIM T-Mobile jest możliwa na kilka różnych sposobów.

 • W aplikacji Mój T-Mobile: rejestracja możliwa po ściągnięciu na urządzenie aplikacji Mój T-Mobile z sklepu Google Play lub z App Store. Wejdź do aplikacji, wprowadź swój numer telefonu oraz kod PUK opisany na karcie. Potwierdź swoją tożsamość logując się do banku. Potwierdź zgodę na rejestrację przez aplikację.
 • Przez telefon: dla klientów, którzy mają już zarejestrowany numer na kartę, abonament lub MIX. Zadzwoń pod bezpłatny numer telefon 606 606 606. Potwierdź dane podczas rozmowy z konsultantem. Podaj numer telefonu i numer karty SIM.
 • Aktywacja nowej karty SIM T-Mobile online w systemie transakcyjnym banku Millenium oraz banku Nowy BFG. Wejdź do zakładki „Bankowość mobilna” oraz „Zarejestruj numer na kartę”. Podaj numer telefonu i numer SIM karty. Potwierdź rejestrację numeru.

W punkcie rejestracji salonu T-Mobile lub, podobnie jak u innych operatorów, w jednym z punktów partnerskich – saloniki prasowe, sklepy, urzędy pocztowe, stacje paliw itd.

PODZIEL SIĘ:

DO Poczytania       

DO Poczytania

więcej artykułów